Nordic Walking

Co je Nordic Walking

Nordic Walking, česky Severská chůze, je sportovní chůze pro lepší kondici, s použitím speciálních sportovních holí. Pochází z Finska. Přináší nám "nový rozměr pohybu", chůze se stává sportovním zážitkem. Potřebujeme hlavně správné hole, určené na Nordic Walking. Na své si přijdou téměř všechny věkové a výkonnostní skupiny. Základem je odborná instruktáž ke správné technice. Nordic Walking Novohradsko je certifikovaným místem značky Nordic Walking Point. Značka Nordic Walking Point je garantem kvality ve světě Nordic Walking.

Správná technika

Budete-li s holemi chodit správně, pak se z Nordic Walking stává jeden z nejzdravějších sportů. Správná technika chůze s holemi snižuje riziko bolesti páteři a výhřezů meziobratlových plotének. Při chůzi rovněž dochází k tzv. kardiotréninku a tím také ke snížení rizika kardiovaskulárních chorob, jako je hypertenze, angina pectoris či infarkt myokardu.

Hole a vybavení na Nordic Walking

Abyste z Nordic Walking mohli mít užitek a příjemný zážitek, který budete chtít pravidelně opakovat, nezbytnou součástí této aktivity jsou speciální sportovní hole vyrobené z lehkých materiálů.. Hole pro Nordic Walking se nejčastěji zaměňují za hole turistické. Hole na Nordic Walking se drží v takzvané "rukavičce". Ta umožňuje vypouštět hůl za tělem, a to tak, že se prsty povolí ze sevření. Toho s klasickým poutkem nikdy nedocílíte. Dalším rozdílem mezi Nordic Walking holemi a holemi turistickými je hrot. U holí na Nordic Walking je hrot ostrý, aby se dobře zapichoval v terénu, turistické hole mají hrot tupý (jako pro sjezdové lyžování),


4+ Vašemu zdraví

+Nejzdravější pohyb

Správná technika chůze s holemi snižuje riziko bolesti páteře a výhřezů meziobratlových plotének. Při chůzi rovněž dochází k tzv. kardiotréninku a tím také ke snížení rizika kardiovaskulárních chorob, jako jsou hypertenze, angina pectoris či infarkt myokardu

+Skvělý pomocník při hubnutí

Že nejde při chůzi zhubnout? Opak je pravdou! Je to právě zapojení celého pohybového aparátu, co dělá z tohoto sportu skvělého pomocníka při hubnutí. Budete-li se pohybovat v optimální tepové frekvenci, půjdou kila velmi rychle dolů.

+Vhodný pro rehabilitaci

Právě díky tomu, že u zrodu této aktivity stáli sportovní lékaři, se dnes využívá jako jedna z forem rehabilitace po operacích. Vhodná je např. pro lidi s endoprotézou, pro pacienty po úrazech, kardiaky po operaci srdce atd. 

+Život bez stresu

Po čtyři roční období chodíme venku v přírodě. Pobyt na vzduchu pomáhá odbourávat stres, detoxikuje organismus a navíc posiluje imunitu. Příznivě tedy ovlivňuje naše duševní i fyzické zdraví a cítíme se šťastni. 

"Do lesa chodím, abych ztratil svou mysl a nalezl svou duši."

John Muir