MUŽI a hole

11.11.2017

Otázka na muže. Pánové není pro vás chůze s holemi dostatečně mužná­?

Dostali jste hole od vaší ženy, protože nechce chodit sama? Nebo se snad obáváte, že vám hole letos nadělí Ježíšek?

Neklesejte na mysli a věřte, že opravdoví muži s holemi chodí, běhají a dokonce i posilují, prostě si dávají pořádně do těla!

S holemi trénuje i Česká oštěpařská reprezentace pod vedením Jana Železného. Pravidelně Nordic Walking zařazuje do svých podzimních kondičních soustředění. Badmintonista Petr Koukal s holemi běhá. Dalším skvělým sportovcem, který kouzlu chůze s holemi propadl je Janek Vajčner nejúspěšnější český reprezentant v Nordic Walking absolutní mistr Evropy ve variantě cross - country (2016), držitel SVĚTOVÉHO REKORDU na 12 hodin = 97,344 km (2017). Janek Vajčner má na svém kontě nespočet sportovních úspěchů. Je velkým propagátorem chůze s holemi. Samozřejmě nemohu opomenout ani skvělého instruktora a lektora a hlavně průkopníka Nordic Walking neboli severské chůze v ČR Mgr. Miroslava Miru, který již od roku 2004 aktivně připravuje vzdělávací programy a kurzy. To je jen malý výčet mužů s holemi.

Nordic Walking je také skvělou variantou či doplňkem k takzvaně jednostranným sportům. Sportům při, kterých zapojujete pouze některé svalové skupiny těla např. jízda na kole, fotbal, plavání...

Při správně prováděné technice severské chůze zapojíte až 90% svalů vašeho těla. Zapojí se i hluboko uložené svaly, které se jinak "flákají"

Chůze s holemi zvyšuje intenzitu zátěže a tím i účinnost tréninku! Pánové představte si, že v průměru spálíte až o 20% více energie. Například 50 minut běžné chůze nahradí 30 minut s holemi.

Každý chlap, který někdy vyzkoušel Nordic Walking, ví, že to není žádná "zívačka". Na takové lekci se člověk dost zapotí.

S holemi nemusíte pouze chodit. S holemi se dá posilovat. Výhodou je, že jste venku v lese, nemusíte, se zavírat někde v posilovně. Běh s holemi/Nordick Runninig odlehčí vašim kloubům. Nordic Stretching vás skvěle protáhne a v neposlední řadě je chůze s holemi skvělou relaxací.

Tak že pánové, opravdoví muži to s holemi umí! A letos pod stromeček si nepřejí nic jiného než lekci severské chůze.

Těším se na vás Lenka Brychtová


Zdroj fotografií Google