Co s koloběžkou v chladném počasí? Rozhodně NE zazimovat.

26.09.2018

     Fakt, že nám za chvilku začne sněžit, ještě neznamená, že vám končí koloběžková sezóna. Stačí se jen správně vybavit a na koloběžce můžete trhat nohou za každého počasí!


• Oproti jízdě na kole na koloběžce více makáte například, i když o tom ani nevíte. Zatěžujete rovnoměrně celé tělo, a proto na ní můžete jezdit i v chladných měsících. Více se zahřejete, a tudíž nenastydnete.Jak se vybavit na koloběžku v zimě?

• Správné boty. Zatímco pro jízdu ve městě si vystačíte s jakoukoliv obuví s pevnou podrážkou, na delší jízdu budete potřebovat nepromokavé sportovní boty. Kotníkové trekkingové boty vám skvěle poslouží i v mrazech.

• Vhodné oblečení. Stejně jako pro boty zde platí, že na přemisťování po městě žádné zvláštní vybavení potřebovat nebudete. Jen si nezapomeňte čepici a rukavice! Na delší zimní projížďky zvolte, pokud možno přiléhavé elastické kalhoty, teplou bundu proti větru a pokud možno také funkční spodní prádlo.

• Zvažte přilbu zima je nevyzpytatelné a námraza vás může zastihnout nepřipravené. Možná ji považujete za zbytečnost, ale v zasněženém terénu je přilba téměř nutností.

• Maska a rukavice pro vaše pohodlí. Celoprstové cyklistické rukavice a obličejová maska jsou doplňky, díky kterým budete moci na koloběžce drandit opravdu v jakémkoliv počasí. Také doporučuji cyklistické brýle.
Všem přejí krásné koloběžkování i v chladném počasí.