Co vám Nordic Walking může přinést...

Lepší držení těla

Nordic Walking je skvělá prevence bolesti zad. Při správné technice se tělo dostává do rotačních pohybů. Způsob pohybů posiluje hluboké svaly, které obepínají páteř, posiluje hluboký stabilizační systém, břišní svaly a uvolňuje svaly šíje a beder.

Pomáhá ztišit se a relaxovat

Čtyři roční období chodíme venku v přírodě. Pobyt v přírodě pomáhá odbourávat stres, detoxikuje organismus a navíc posiluje imunitu. Příznivě tedy ovlivňuje naše duševní i fyzické zdraví.

Rehabilitace po operacích

Právě díky tomu, že u zrodu této aktivity stáli sportovní lékaři, se dnes využívá jako jedna z forem rehabilitace po operacích. Vhodná je např. pro lidi s endoprotézou, pro pacienty po úrazech, kardiaky po operaci srdce atd.

Nordic Walking neboli Severské chůze

Patří ven do přírody. Přiroda nám dodá novou energii, inspiraci, relaxaci. Nordic walking hole dají našim krokům dynamiku, rytmus a široký rozměr využití od procházek po sportovní trénink, běh s holemi. Nordic Walking je také společenská záležitost, kdy jde o setkání podobně laděných lidí (platí to pro ženy, muže, kámoše, mámy, táty, dědy i báby, ... sportovce či nadšence). A o to taky jde, potkávat se.

Mgr. Miroslav Mira

Naše lekce

Jsou pro ty, kteří si se mnou přijdou Nordic Walking vyzkoušet a také pro všechny, co už Severskou chůzi provozují a chtějí si techniku vylepšit/osvěžit. Severská chůze je vhodná pohybová aktivita rovněž pro děti od deseti let. Lekce probíhají  v rozmanité přírodě pod novohradskými kopci. Pořádám individuální i skupinové lekce, stejně tak pravidelné lekce a kurzy chůze s holemi pro všechny věkové skupiny i s přihlédnutím k vašemu zdraví.

Více v záložce Naše lekce"Do lesa chodím, abych ztratil svou mysl a nalezl svou duši."
John Muir

Nordic Walking - severská chůze je ...

... sport pro všechny - sportovce, lidi s nadváhou i seniory, kteří dosud nesportovali. Začít se dá v jakémkoliv věku.
Zátěž si každý určuje sám, podle svých možností a schopností.

Jde o komplexní kondiční cvičení. Při správné chůzi s holemi se zapojuje 90 % svalů v těle, tím se zvyšuje i spalování energie. Oproti chůzi můžete spalovat o 40-60 % energie více.

Nordic Walking zároveň zpevňuje trup - zádové, břišní, prsní svaly a všechny svaly paže. Kromě toho chůze uvolňuje svalové napětí v oblasti zádových, ramenních svalů a významně zvyšuje pohyblivost páteře.

Chůze s holemi odlehčuje také nosným kloubům, proto se jí mohou věnovat i lidé s nadváhou. Zlepšují se silově vytrvalostní schopnosti a celková pružnost svalů. Ale také srdeční vytrvalost. Hole pomáhají i v prevenci a rehabilitaci při obtížích s dolními končetinami nebo po zranění.

 

Nordic walking Novohardsko

Kdo touží po klidu a nedotčené přírodě, zamiluje si Novohradsko. Ráda vás provedu! Váš akreditovaný instruktor kondiční chůze Nordic Walking Lenka Brychtová.

Akreditace MŠMT ČR